Osoby filmu i teatru
Paweł Małaszyński

Paweł Małaszyński Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Szczecinek, Polska
  • Data urodzenia: 1976-06-26

Opis

Urodził się w niewielkiej miejscowości, ale wychowywał w Białymstoku. Aktor filmowy, serialowy oraz teatralny. Uznawany jest za amanta współczesnego kina polskiego, na prawdziwy sukces i sławę musiał jednak poczekać. Po zdaniu matury dostał się na prawo, które jednak porzucił po roku by zając się aktorstwem. Po trzech nieudanych próbach, udało mu się zdać egzaminy i rozpocząć naukę we wrocławskiej szkole teatralnej. Gdyby nie to, czekałaby na niego kariera wojskowa, zgodnie z rodzinna tradycją.

Po uzyskaniu dyplomu musiał poczekać na swój pierwszy angaż. Dopiero dzięki zbiegowi okoliczności, pojawił się na deskach teatru w zastępstwie Andrzeja Nejmana. Dyrektor Teatru Kwadrat znalazł życiorys Małaszyńskiego i tym sposobem aktor zagrał podwójną rolę w przedstawieniu "Sługa dwóch panów" w reżyserii Waldemara Matuszewskiego. Po pół roku dostał angaż.

Zanim pojawił się w głównej roli serialowej, grywał epizodyczne role w takich produkcjach jak "wiedźmin" czy "M jak miłości". Dopiero rola w "Białej sukience", w której wcielił się postać księdza umożliwiła mu otrzymanie ciekawszych propozycji. Przełomem okazał się rola w popularnym serialu "Oficer" Macieja Dejczera. Małaszyński zagrał wówczas zimnego i bezwzględnego gangstera. Po tej roli krążyły głosy, iż aktor został zaszufladkowany i już zawsze będzie grać tego typu twardzieli. Jednaj po 9 miesiącach pojawił w kolejnym serialu ale w zupełnie innej roli, bowiem jako prawy i romantyczny prawnik szaleńczo zakochany w tytułowej bohaterce Magdzie M. Rola w tym serialu przyniosła niespodziewaną sławę oraz liczne propozycje. Wkrótce po zakończeniu kolejnej serii "Magdy M". aktor pojawił się jako polski szpieg w niemieckim mundurze w telewizyjnej produkcji "Tajemnicach Twierdzy szyfrów". Od tego czasu regularnie możemy oglądać go na telewizyjnym ekranie jak i na okładkach poczytnych magazynów.

Aktor cały czas gra w teatrze. Jego występy możemy podziwiać na deskach Teatru Kwadrat w takich sztukach jak "Wszystko w rodzinie","Szalone nożyczki","Ośle lata" czy "Szalone nożyczki".

Prywatnie grywa także w zespole, którego jest wokalista i dla którego pisze także piosenki. Jego zona jest wieloletnia znajoma, tancerka. Mają syna Jeremiasza.

FILMOGRAFIA (wybrane):

2001: Wiedźmin
2002: Pianista
2002: Na dobre i na złe
2003: M jak miłość
2003: Biała sukienka
2005-2007: Magda M.
2006: Oficerowie
2007: Świadek koronny
2007: Katyń
2007-2008: Twarzą w twarz
2008: Teraz albo nigdy
2008: Na Wspólnej
2009: Tajemnica Westerplatte
2009: Ten ratuje cały świat


(opr. Magdalena Tyrka)

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Aktor (teatr)

Zdjęcia

Paweł Małaszyński - koncert zespołu Cochise (18)

Paweł Małaszyński - koncert zespołu Cochise  - Zdjęcie nr 1
Paweł Małaszyński - koncert zespołu Cochise  - Zdjęcie nr 2
Paweł Małaszyński - koncert zespołu Cochise  - Zdjęcie nr 3
Paweł Małaszyński - koncert zespołu Cochise  - Zdjęcie nr 4
Paweł Małaszyński - koncert zespołu Cochise  - Zdjęcie nr 5
Współpracuje
Polecamy
O nich się mówi