Osoby filmu i teatru
Magdalena Różczka

Magdalena Różczka Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Nowa Sól, Polska
  • Data urodzenia: 1978-07-27

Opis

Polska aktorka filmowy i serialowa. Urodziła się w Nowej Soli i tam też kończyła szkołę średnią. Jako młoda dziewczyna grała w amatorskim teatrze, jednak na studia wyjechała do Zielonej Góry gdzie wylądowała na informatyce. Jednak po dwóch latach przeniosła się na socjologię.

Podczas studiów pracowała jako sprzedawczyni w sklepie chemiczno - kosmetycznym oraz jako protokolantka rejonowym sądzie. jednak wciąż jej czegoś pracowała postanowiła rzucić studia i na poważnie zając się aktorstwem. Zdała do Aktorskiej Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 2004 roku.

Jej debiut przed kamerą to 2004 rok, kiedy pojawiła się w epizodycznej roli w "klanie". Jeszcze w tym samym roku pojawiła się w "Lokatorach" oraz "rodzinie zastępczej". Zagrała jeszcze w telenoweli "Samo życie" oraz "Bao Bab, czyli zielono mi". Większą sławę przyniósł jej występ w serialu "Wiedźmy", w którym zagrała razem z Katarzyną Figurą oraz Marią Seweryn. Dobre opnie zebrała również jej kuracja w popularnym serialu "Oficerowie" oraz "Wesele polskie".Co zaś tyczy się ról filmowcy mogliśmy ją zobaczyć w takich filmach jak "Ryś", "Lejdis", "Rozmowy nocą" oraz "Idealny facet dla mojej dziewczyny".

Prywatnie jej mężem jest Michał Marzec, z którym ma roczną córeczkę Wandę.

FILMOGRAFIA (wybrane):

1997: Klan
2000-2005: Lokatorzy
2001: Rodzina zastępcza
2002-2009: Samo Życie
2003: Siedem przystanków na drodze do raju
2004: Niedosyt
2004-2005: Oficer
2005: Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście
2005: Wiedźmy
2006: Pod powierzchnią
2008: Lejdis
2008: Teraz albo nigdy!
2008: Ojciec Mateusz
2009: Idealny facet dla mojej dziewczyny
2009: Czas honoru


(opr. Magdalena Tyrka)

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Aktor (teatr)

Współpracuje
Polecamy
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade