Osoby filmu i teatru
Szymon Bobrowski

Szymon Bobrowski Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Konin
  • Data urodzenia: 1972-05-16

Opis

Aktor. W 1995 roku ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Zaraz po studiach, przez cztery sezony, występował w Teatrze Nowym w Poznaniu. Od 1999 roku jest aktorem Teatru Powszechnego w Warszawie. Zadebiutował rolą w filmie "Demony wojny wg Goi" Pasikowskiego.

Zagrał w takich filmach, jak: "Funio, Szefunio i reszta... czyli dzieciaki ratują świat", "Złoty środek", "Niezawodny system", "Serce na dłoni", "Świadek koronny", "Hania", "S@motnośc w sieci", "Karol - człowiek, który został papieżem", "Ostatni człowiek", "Suplement", "Tam, gdzie żyją Eskimosi", "Pierwszy milion", "Strefa ciszy", "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową", "Operacja "Koza"", "Prawo Ojca", "Ostatnia misja", "Demony wojny wg Goi", "Kamień na kamieniu", "Nasze miasteczko", "Tu stoję...".

Oraz w takich serialach, jak: "Odwróceni", "Twarzą w twarz", "Oficerowie", "Magda M", "Zaginiona", "Męskie - żeńskie", "Tak czy nie?", "Marszałek Piłsudski", "Twarze i maski", "Miasteczko", "Na dobre i na złe", "Pierwszy milion", "Ekstradycja 3", "Sława i chwała", "Dom".

Użyczył głosu do "Stefan Malutki", "Mój brat niedźwiedź" oraz do "14 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego".

(oprac. Adrianna Pałka)

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Aktor (teatr)

Współpracuje
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade