Osoby filmu i teatru
Magdalena Boczarska

Magdalena Boczarska Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Sandomierz
  • Data urodzenia: 1978-12-10

Opis

Aktorka.
Absolwentka krakowskiej PWST. Od 2002 do 2003 występowała w Teatrze Nowym w Łodzi, gdzie zadebiutowała w roli tytułowej w "Kurce wodnej" Witkiewicza. Po zakończeniu współpracy została aktorką Teatru Narodowego w Warszawie.

Zdobyła nagrodę Mikołaja Grabowskiego za rolę Kobiety w "Rajskim ogródku" na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, nagrodę za debiut w roli tytułowej w spektaklu "Kurka wodna" Witkacego oraz nagrodę dla duetu za rolę Viviany z Jarosławem Gajewskim w spektaklu "Merlin. Inna Historia" Tadeusza Słobodzianka w reż. Ondreja Spisaka.

Wystąpiła w takich filmach, jak: "Pod powierzchnią", "Testosteron", "Futro", "Lejdis", "Różyczka", "Zero", "Idealny facet dla mojej dziewczyny" oraz pojawiła się w serialach: "Tatort", "Na dobre i na złe", "Klinika pod Wyrwigroszem", "Pensjonat pod Różą", "Tango z aniołem", "Barwy szczęścia", "Determinator", "Dylematu 5", "Teraz albo nigdy!", "39 i pół".
(oprac. Adrianna Pałka)

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Aktor (teatr)

Współpracuje
Polecamy
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade