Osoby filmu i teatru
Wojciech Malajkat

Wojciech Malajkat Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Mrągowo
  • Data urodzenia: 1963-01-16

Opis

Należy do czołówki polskich aktorów. Występuje na scenach warszawskich: Teatru Studio i Narodowego. Jego talent aktorski został kilkakrotnie nagrodzony na festiwalach teatralnych, otrzymał również nagrody: im. Schilera (1988) i im. St. Wyspiańskiego (1988).

Studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi ukończył w 1986 roku. Pracę w teatrze rozpoczął wielkimi rolami Hamleta i Konrada w "Dziadach". Pierwsze aktorskie doświadczenia zdobywał jeszcze w liceum - w szkolnym kabarecie.

Malajkat zadebiutował w filmie w czasie studiów. W 1985 roku zagrał w "Żurawiu i czapli", a rok później wcielił się w postać drużynowego Andrzeja Wróbla w "Czarnych stopach".

Na filmowym planie aktor miał możność pracy z najwybitniejszymi reżyserami. Grał w filmach Andrzeja Wajdy, Jerzego Hoffmana, czy Jana Jakuba Kolskiego.


Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Aktor (teatr)

Reżyser (teatr)

Współpracuje
Polecamy
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade