Wybierz miasto
Kultura Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Amy Adams

Amy Adams

Amy Adams

Młoda amerykańska aktorka, która ma już na swoim koncie wiele świetnych ról. Pierwszą nominację do Złotego Globu dostała za „Zaczarowaną”, gdzie zagrała księżniczkę, która przenosi się ze świata animowanego w rzeczywisty. Świetne recenzje zebrała za rolę w „Julie i Julia”, występując obok Meryl Streep. Ze Streep grała już wcześniej w „Wątpliwości”, za którą otrzymała swoją drugą nominację do Oscara, a także nominacje do Złotego Globu oraz nagrody BAFTA. Pierwszą nominację do Nagrody Akademii otrzymała za „Świetlika”, który miał premierę na festiwalu Sundance w 2005 roku. Rola w „Fighter” Davida O. Russella przyniosła jej już trzecią nominację do Oscara.

Wystąpiła między innymi jako Amelia Earhart w „Nocy w muzeum 2”. W „Oświadczynach po irlandzku” grała młodą kobietę, która walczy z irlandzką pogodą, żeby dotrzeć do narzeczonego, któremu chce się oświadczyć. A w „Sunshine Cleaning” wystąpiła obok Emily Blunt i Alana Arkina. Z innych jej filmów można wymienić „Wojnę Charliego Wilsona”, „Ricky Bobby – demona prędkości” oraz „Złap mnie jeśli potrafisz”.

 
BLOK PROMOWANY
Weź udział w konkursie i poznaj moc jagód acai!Przetestuj nowe kosmetyki Ziaja polecane w pielęgnacji współcześnie wrażliwej skóry.

Zapowiedzi

Geostorm

Reżyser: Dean Devlin
Gatunek: Katastroficzny
Produkcja: USA
W kinach od: 20-10-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama