Osoby filmu i teatru
Jason Momoa

Jason Momoa Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Honolulu, Hawaje, Stany Zjednoczone
  • Data urodzenia: 1979-07-01

Opis

Urodzony na Hawajach aktor posiada również europejskie korzenie, dzięki czemu może pochwalić się nieszablonową, przykuwającą uwagę urodą.

Momoa kreowany jest wschodzącą gwiazdą hollywoodzkiego kina akcji. Można go w tej chwili podziwiać na ekranach telewizorów jako władcę Khala Drogo w serialu produkcji HBO „Gra o tron”. Aktor ma już na świecie wielu fanów, a to za sprawą kultowej już telewizyjnej produkcji „Gwiezdne wrota: Atlantyda”. Za udany należy również zaliczyć jego występ w serialu „Gorące Hawaje”.

Kreatywność Jasona jako artysty zdaje się nie mieć końca. Już niedługo zacznie kręcić „Road to Paloma”, artystyczne kino drogi, w którym wystąpi w potrójnej roli – aktora, scenarzysty oraz reżysera. Jego krótkometrażowy „Brown Bag Diaries: Ridin’ the Blinds in B Minor”, który wyreżyserował, napisał i wyprodukował, zbiera bardzo pozytywne recenzje.

Fot. Florida Supercon/commons.wikimedia.org

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Współpracuje
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade