Osoby filmu i teatru
Jessica Alba

Jessica Alba Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Pamona (Kalifornia, USA)
  • Data urodzenia: 1981-04-28

Opis

Jessica Alba urodziła się w Pomonie w Kalifornii. Jej rodzice to z pochodzenia Meksykanin, mieszkający od zawsze w Kalifornii, Mark Alba i Catherine Jensen, która ma francuskie i duńskie korzenie. Dziadek Alby od strony matki był żołnierzem Marines przez trzydzieści lat, stacjonował na Pacyfiku. Jessica dorastała w rodzinie wojskowych, razem ze swoim bratem Joshem, który podobnie jak siostra jest aktorem. Joshua wystąpił u boku siostry w ostatnim odcinku pierwszej serii Cienia anioła.

W dzieciństwie Jessica była bardzo chorowita, chorowała na niedodmę i cztery-pięć razy w roku na zapalenie płuc. Miała wycinany wyrostek robaczkowy i torbiel na migdałku. Przez swoje częste choroby rodzice izolowali Albę od rówieśników. W szpitalu spędziła większość czasu swojego dzieciństwa.

Przed przeprowadzką, Alba chorowała na nerwicę natręctw.

Jej zainteresowanie aktorstwem zaczęło się w wieku pięciu lat. W wieku dwunastu lat zagrała pierwszy raz w przedstawieniu szkolnym, a po dziewięciu miesiącach Alba miała już swojego agenta.

Zadebiutowała w komedii Obóz marzeń. W 1996 uczęszczała na zajęcia w Atlantic Theatre Company w Nowym Jorku i uczyła się u założyciela teatru, aktora Williama H. Macy'ego i dramaturga Davida Mameta.

W 1998 zagrała epizody w serialach Brooklyn South, Beverly Hills 90210 i Statek miłości.

(opis: wikipedia.org)

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Zdjęcia

Jessica Alba (31)

Jessica Alba  - Zdjęcie nr 1
Jessica Alba  - Zdjęcie nr 2
Jessica Alba  - Zdjęcie nr 3
Jessica Alba  - Zdjęcie nr 4
Jessica Alba  - Zdjęcie nr 5
Współpracuje
Polecamy
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade