Osoby filmu i teatru
Michelle Rodriguez

Michelle Rodriguez Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Teksas, USA
  • Data urodzenia: 1978-07-12

Opis

Właściwie to jej pełne imię brzmi Mayte Michelle Rodriguez. Choć urodziła się w Teksasie, to początkowo większość swojego dzieciństwa spędziła w Puerto Rico, a potem na Dominikanie. Jej rodzice rozstali się kiedy aktorka miała raptem 8 lat. Po tym fakcie zamieszkała z babcią na Dominikanie. W wieku 11 lat na stałe zamieszkała z matką Jersey City. Jako nastolatka miała problemy w szkole, co ostatecznie skończyło się wyrzuceniem Michelle ze szkoły w wieku 17 lat. Jednak aktorce udało się wrócić i ją skończyć.

Po raz pierwszy z filmem miała do czynienie w 1999 roku, kiedy to statystowała w dwóch filmach: "Mordercze lato" oraz „Cradle Will Rock". Przełomowy okazał się dopiero rok następny. Na przekór sobie poszła na casting do filmu o bokserce mimo, że wcześniej z tym sportem nie miała kompletnie nic wspólnego. Chociaż nie udało się jej oczarować reżyserki, ostatecznie to producent przekonał ją aby powierzyła rolę tej nieznanej jeszcze wówczas aktorce. Jednak wszystkie obawy zarówno Rodriguez jak i reżyserki zostały bardzo szybko rozwiane. Rola niepokornej nastolatki w filmie „Zbuntowana" przyniosła bowiem aktorce uznanie krytyki i publiczności, czyniąc z niej gwiazdę. Intensywny był również rok 2001. Michelle zagrała wówczas kierowcę taksówki w "3 rano" oraz w kasowej produkcji "szybcy i wściekli". Pojawiła się również w adaptacji znanej gry komputerowej - "Resident Evil".

Szerszej publiczności znana jest również ze swojej roli silnej i niezależnej pasażerki rozbitego samolotu w serialu "LOST: Zagubieni".

Poza aktorstwem aktorka dubbinguje również gry komputerowe, a to wszystko za sprawą jej charakterystycznego, niskiego i zachrypniętego głosu. Tym sposobem na swoim końce ma takie gry jak „Halo 2", „True Crime: Streets of LA" oraz „Driv3r".

Aktorka za swoje dokonania ma na koncie nominacje do takich nagród jak
Saturn, przyznawaną przez Akademię Science Fiction Fantasy i Horroru. Nominowana była także do Złotego Popcornu. Rodriguez jest zdobywczynią nagrody przyznawanej przez Amerykańską Gildię Aktorów Filmowych oraz nagrody Film Independent.

Prywatnie aktorka słynie z tego, że za swój największy walor oraz najatrakcyjniejszą część ciała uważa swój mózg. Dlatego też nie lubi być postrzegana jedynie jako seksowną laska ze srebrnego ekranu.

FILMOGRAFIA (wybrane)

 2000:     Zbuntowana
 2001:     Szybcy i wściekli 
 2002:     Błękitna fala 
 2003:     S.W.A.T. Jednostka Specjalna
 2006:     Rasa 
 2008:     Gardens of the Night 
 2009:     Szybko i wściekle 
 2009:     Avatar

 

(opr. Magdalena Tyrka)


 

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Zdjęcia

Michelle Rodriguez (19)

Michelle Rodriguez  - Zdjęcie nr 1
Michelle Rodriguez  - Zdjęcie nr 2
Michelle Rodriguez  - Zdjęcie nr 3
Michelle Rodriguez  - Zdjęcie nr 4
Michelle Rodriguez  - Zdjęcie nr 5
Współpracuje
Polecamy
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade