Osoby filmu i teatru
Scarlett Johansson

Scarlett Johansson Życiorys, biografia, zdjęcia

 • Miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA
 • Data urodzenia: 1984-11-22

Opis

Obecnie uważana jest za jedną z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia. Swoje pierwsze szlify aktorskie zdobywała w prestiżowej szkole aktorskiej Lee Strasburg Institute. Wówczas stosunkowo często można ją było zobaczyć w reklamówkach telewizyjnych oraz mniejszych rolach. Na dużym ekranie debiutowała już jako trzynastolatka, rolą w "Zaklinaczu koniu", w którym wystąpiła u boku Robert Redford. Film ten pozwolił, by świat filmowy dostrzegł talent młodziutkiej Scarlett. Od tamtego momentu kino pokochało aktorkę, a role zaczęły sypać się jedna za drugą.Trzy lata po nakręceniu "Zaklinacza koni" przyszedł kolejny dość głośny film "Ghost world", który zebrał pozytywne opinie wśród krytyków. Kolejna rola w obrazie Sofii Coppoli "Między słowami", gdzie Johansson partnerowała Billowi Murray'owi, przyniósł jej nagrodę na międzynarodowym festiwalu w Wenecji w 2003 roku. Wkrótce po tym, aktorka otrzymała podwójną nominację do Złotego Globu za swoje kreacje w "Dziewczynie z perła" oraz za wspomniane "Między słowami". Sytuacja powtórzyła się na rozdaniu nagród BAFTA, ale tym razem aktorka otrzymała nagrodę.

Rok później mogliśmy ją zobaczyć w "Egazamini dojrzałości", "W doborowym towarzystwie" oraz w "Lokatorce", w której pojawił się także John Travolta (za swoją rolę w tym filmie dostała kolejną nominację do Złotego Globu). w 2005 pojawiła się u boku Ewana Mcgregora w filmie "Wypa", wyreżyserowanym przez Michalea Baya. Krótko po premierze tego filmu, mogliśmy ją oglądać w "Wszystko gra" Woody'ego Allena. Film ten zapewnił jej kolejną, czwartą już nominację do Złotego Globu, w kategorii najlepszej aktorki drugoplanowej. W 2006 roku Johansson ponownie wystąpiła w produkcji tego reżysera, zatytułowanej "Scoop - gorący temat". Jeszcze w tym samym roku mogliśmy ją zobaczyć w "Czarnej dali". Rola ta zebrała podzielone opnie. Z jednej strony mówiono, że idealnie ukazała atmosferę tamtych czasów, zaś z drugiej pojawiały się głosy, że zwyczajnie nie pasowała do tej roli.
 
Rok 2006 to także czas wokalnego debiutu aktorki. 19 maja ukazała się jej pierwsza płyta "Anywhere I lay My Head", zawierająca głownie covery utworów Toma Waitsa. Album został 23 najlepszym albumem roku według New Musical Express, ale Entertainment Week okrzyknął go najgorszą płytą sezonu.

Od 2004 roku jest członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. W 2008 wyszła za mąż za znanego aktora filmowego - Ryana Reynoldsa.

 


 

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Reżyser (kino)

Zdjęcia

Scarlett Johansson (21)

Scarlett Johansson - Zdjęcie nr 1
Scarlett Johansson - Zdjęcie nr 2
Scarlett Johansson - Zdjęcie nr 3
Scarlett Johansson - Zdjęcie nr 4
Scarlett Johansson - Zdjęcie nr 5

Scarlettjohanssoning (40)

Scarlettjohanssoning - Zdjęcie nr 1
Scarlettjohanssoning - Zdjęcie nr 2
Scarlettjohanssoning - Zdjęcie nr 3
Scarlettjohanssoning - Zdjęcie nr 4
Scarlettjohanssoning - Zdjęcie nr 5
Współpracuje
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade