Osoby filmu i teatru
Artur Barciś

Artur Barciś Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Kokawa
  • Data urodzenia: 1956-08-12

Opis

Ukończył nieistniejące już Liceum Ogólnokształcącego w Rudnikach oraz PWSFTviT w Łodz. Po studiach swoje pierwsze aktorskie kroki postawił na deskkach łódzkiego Teatr im. Stefana Jaracza, już wcześniej zaczął grywać role filmowe m.in. niewielką rolą w filmie "Do krwi ostatniej" i wcielił się w postać studenta w popularnym obrazie Wajdy - "Człowiek z żelaza". Lata osiemdziesiąte przyniosły mu największe role filmowe, występował także w warszawskim Teatrze na Targówku, Teatrze Narodowym a od roku 1984 także w Teatrze Ateneum.
Na początku tej dekady zajął się równiez reżysrią spektakli teatralnych oraz filmu "Kocham Klarę". Świetnie radził sobie także w komediowymm serialu telewizyjnym pt. "Miodowe Lata" w roli Norka.
Na swoim koncie posiada wiele nagród; m.in. I nagrodę na III Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, czy nagrodę dla najlepszego aktora pierszoplanowego  za rolę tytułową w filmie pt: "Kontroler" Petera Vogta na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Down Under 2003 w Darwin. Jego dłoń jest odciśnięta w słynnej Alei Gwiazd w Miedzyzdrojach.


Opracowała: Luiza Jurczyk

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Aktor (teatr)

Reżyser (teatr)

Scenarzysta (teatr)

Współpracuje
O nich się mówi
Konkurs Ziaja