Osoby filmu i teatru
Artur Barciś

Artur Barciś Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Kokawa
  • Data urodzenia: 1956-08-12

Opis

Ukończył nieistniejące już Liceum Ogólnokształcącego w Rudnikach oraz PWSFTviT w Łodz. Po studiach swoje pierwsze aktorskie kroki postawił na deskkach łódzkiego Teatr im. Stefana Jaracza, już wcześniej zaczął grywać role filmowe m.in. niewielką rolą w filmie "Do krwi ostatniej" i wcielił się w postać studenta w popularnym obrazie Wajdy - "Człowiek z żelaza". Lata osiemdziesiąte przyniosły mu największe role filmowe, występował także w warszawskim Teatrze na Targówku, Teatrze Narodowym a od roku 1984 także w Teatrze Ateneum.
Na początku tej dekady zajął się równiez reżysrią spektakli teatralnych oraz filmu "Kocham Klarę". Świetnie radził sobie także w komediowymm serialu telewizyjnym pt. "Miodowe Lata" w roli Norka.
Na swoim koncie posiada wiele nagród; m.in. I nagrodę na III Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, czy nagrodę dla najlepszego aktora pierszoplanowego  za rolę tytułową w filmie pt: "Kontroler" Petera Vogta na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Down Under 2003 w Darwin. Jego dłoń jest odciśnięta w słynnej Alei Gwiazd w Miedzyzdrojach.


Opracowała: Luiza Jurczyk

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Aktor (teatr)

Reżyser (teatr)

Scenarzysta (teatr)

Współpracuje
Polecamy
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade