Osoby filmu i teatru
Paulina Holtz

Paulina Holtz Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Warszawa
  • Data urodzenia: 1977-02-23

Opis

Polska aktorka teatralna i filmowa.
W TV zadebiutowała jako 6 - latka w Teatrze TV pt. "Małżeństwo Marii P." Jej marzeniem było zostać reżyserem, jednak los chciał inaczej - nie pozwolił jej dostać się do łódzkiej filmówki. Zaczęła studiować etnologię. Plany zmieniła po otrzymaniu roli Agnieszki w słynnym serialu "Klan". Rozpoczęła naukę w warszawskiej Akademii Teatralnej. Na dużym ekranie zadebiutowała w roli zakonnicy w "Na koniec świata" Magdaleny Łazarkiewicz.

Po ukończeniu Akademii Teatralnej w 2002 roku związała się na stałe z Teatrem Powszechnym. W 2003 roku otrzymała nagrodę "Feliks Warszawski".

Zagrała w takich filmach, jak: "Na koniec świata", "Ostatnia kryjówka", "Podróż", "Jak to się robi z dziewczynami", "Profesor", "In transit", "Taxi A", "Ryś" oraz "Ile waży koń trojański?"

Pojawiła się również w serialu "Klan", "Ja, Malinowski" oraz "Kryminalni".

Jej hobby to jazda konna i pływanie.
 
(oprac. Adrianna Pałka)

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Aktor (teatr)

Współpracuje
Polecamy
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade