Osoby filmu i teatru
Kristen Stewart

Kristen Stewart Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA
  • Data urodzenia: 1990-04-09

Opis

Jej pełne imię to Kristen Jaymes Stewart, akatorka, prywatnie wielka miłośniczka surfingu. Jako córka producenta telewizyjnego nie mogła nie spróbowac swoich sił przed kamerą. Urodziła się w Los Angeles, ale swoje wczesne dzieciństwo spędziła w Kolorado.

Debiutowała jako statystka w telewizyjnej produkcji "Metamorfoza". Wikęszką rolę otrzymała w niezależnym filmie "Witamy w naszej dzielnicy". Sława i prawdziwe uznanie krytków przyszło wraz z rolą filmie "Azyl", w ktorym pojawiła się u boku Jodie Foster. Zagrała  pochmurną, zgorzkniałą córkę chorą na cukrzycę. Dzięki tej roli krytycy docenili talent młodej aktorki. Tym sposobem wkrótce po tym filmie, mogliśmy zobaczyć ją w horrorze "Cold Creek Manor", w którym zagrała córkę małżeństwa, które wprowadza się do nawiedzonego domu (zagrała wówczas u boku Dennisa Quaida oraz Sharon Stone). Film nie odniósł jednak wiekszego sukcesu.  Rok pózniej pojawiła się w obrazie zatytułowanym "Speak". Jej kreacja doceniona została przede wszystkim z powodu bardzo małej liczby kwesti a tym samym trudności w zagraniu tej postaci. Stewart wcieliła się wowczas w postać zgwałconej uczennicy szkoły średniej, która praktycznie przestała mówić. Krytycy chwalili to jak poradziła sobie z tak delikatną materią.  W 2004 roku ponownie oglądalismy ja w thrillerze - "Mroczne dziedzictwo", w którym zagrali także Josh Lucas i Jamie Bell.

W 2007 roku mogliśmy zobczyć ją w dwóch filach: "W świecie kobiet", w którym partnerowała Meg Ryan oraz w horrorze "Posłańcy"z Johnem Corbettem i Penelope Ann Miller.Prawdziwą sławę przynisół jej film "Zmierzch", ekranizacja książki Stephenie Meyer o tym samym tytule, czyniąc ją jednocześnie idolką nastolatek.

FILMOGRAFIA (WYBRANE):

1999: Metamorfoza
2001: Witamy w naszej dzielnicy
2002: Azyl
2004: Łapcie tę dziewczynę
2004: Mroczne dziedzictwo
2005: Dzikie plemię
2005: Zathura - Kosmiczna przygoda
2007: Posłańcy
2007: W świecie kobiet
2008: Zmierzch
2008: Jumper -
2009: Adventureland
2009: K-11

 

(opr. Magdalena Tyrka)

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Scenarzysta (kino)

Zdjęcia

Kristen Stewart - 15 najlepszych zdjęć (15)

Kristen Stewart - 15 najlepszych zdjęć  - Zdjęcie nr 1
Kristen Stewart - 15 najlepszych zdjęć  - Zdjęcie nr 2
Kristen Stewart - 15 najlepszych zdjęć  - Zdjęcie nr 3
Kristen Stewart - 15 najlepszych zdjęć  - Zdjęcie nr 4
Kristen Stewart - 15 najlepszych zdjęć  - Zdjęcie nr 5
Współpracuje
Polecamy
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade