Osoby filmu i teatru
John Krasinski

John Krasinski Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Newton, Massachusetts, USA
  • Data urodzenia: 1979-10-20

Opis

Urodził się i wychował w Newton, w Massachusetts. Jest absolwentem Uniwersytetu Browna, studiował też w National Theater Institute. Popularność zyskał dzięki roli sympatycznego chłopaka z sąsiedztwa, Johna Halperta, w komedii emitowanej na antenie NBC pt.: „Biuro”.

Niedawno zagrał u boku Drew Barrymore w produkcji Kena Kwapisa „Everybody Loves Whales”, którego amerykańska premiera będzie miała miejsce 12 stycznia 2012 roku. Wystąpił także wraz z Meryl Streep, Aleckiem Baldwinem i Steve’em Martinem w komedii Nancy Meyers „To skomplikowane” i u Sama Mendesa, obok Mai Rudolph w filmie „Para na życie”.

Współpracował z George’em Clooney’em w „Miłosnych gierkach”; „Potwory kontra obcy”; „Shrek Trzeci”; „Licencja na miłość” Kena Kwapisa; „Holiday” Nancy Meyers; „Dreamgirls” Billa Condona i „Kinsey”; podkładał także swój głos pod postaci z filmów animowanych. Wystąpił też w serialach NBC „Prawo i porządek”, „Ed” i „Bez śladu”. Ponadto jest utalentowanym pisarzem, adaptuje powieści.

 

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Reżyser (kino)

Scenarzysta (kino)

Współpracuje
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade