Osoby filmu i teatru
Sebastian Stankiewicz

Sebastian Stankiewicz Życiorys, biografia, zdjęcia

Opis

SEBASTIAN STANKIEWICZ Aktor charakterystyczny. Znany z wielu produkcji telewizyjnych, filmowych i teatralnych. Urodził się w 1978 roku w Bolesławcu. Od najmłodszych lat wykazywał talent aktorski. Już jako mały chłopiec odkrył, że ma zdolność rozśmieszania ludzi. Jego vis comica dała się poznać na niezliczonych akademiach szkolnych. Wszechstronnie wykształcony: w latach 1997-1999 stawiał pierwsze aktorskie kroki  w Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu (specjalizacja teatralna), następnie studiował filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim (1999-2002), by w 2002 rozpocząć naukę na wydziale lalkarskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, którą ukończył w 2006 roku. Od tego czasu regularnie gości na ekranach telewizyjnych i kinowych i deskach teatralnych.
W teatrze debiutował w 2008 roku w spektaklu 1 2 3 4 BABA JAGA PATRZY w reżyserii Thomasa Harzema w Teatrze Wytwórnia. Występuje głównie we Wrocławiu, Wałbrzychu i Warszawie, gdzie stworzył niezapomniane kreacje docenione zarówno przez krytykę, jak i publiczność. Zagrał między innymi w głośnym spektaklu duetu Strzępka-Demirski "Był sobie Andrzej Andrzej Andrzej i ....Andrzej" oraz u Małgorzaty Bogajewskiej w "Trzech siostrach". Ponadto dał się poznać jako aktor musicalowy. Od trzech lat z wielkim powodzeniem występuje w przedstawieniu "Hair" we wrocławskim teatrze Capitol w reżyserii Konrada Imieli.

Dla filmu Stankiewicza odkrył Bodo Kox. To właśnie u niego debiutował w 2007 roku w nagradzanej niezależnej produkcji "Nie panikuj" u boku Marcina Dorocińskiego. Od tamtej pory Stankiewicz dzieli swój filmowy czas miedzy produkcjami niezależnymi (zagrał m.in. u Huberta Gotkowskiego, Dominika Matwiejczyka, Sebastiana Buttnego, Bena Talara) i produkcjami komercyjnymi. Stankiewicz dał się poznać szerokiej publiczności, występując w filmowych przebojach: w „Listach do M” (niezapomniany Misiek, redakcyjny kolega postaci granej przez Maćka Stuhra), w "Popiełuszko. Wolność jest w nas" a ostatnio w filmie "Dżej dżej" w reżyserii Macieja Pisarka. Stankiewicz chętnie współpracuje też ze studentami szkół filmowych. Do ważnych ról należy zaliczyć występ w etiudzie "Brzydkie słowa" reż. Marcin Maziarzewski oraz "Fragmenty" reż. Aga Woszczyńska. Uważny widz serialowy zapamiętał go też z niezliczonych epizodów w popularnych serialach m.in. Odwróceni, Niania, Kryminalni, 39,5, Galeria, Ojciec Mateusz, Galeria. Wystąpił również u boku Agaty Kuleszy w krótkometrażowych filmie Pokolenia +89 "Real" w reżyserii Rafała Samusika.

Na swoim koncie ma również występy w kilkunastu teledyskach, wśród których wymienić można  "Komedię" Muzykoterapii w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego (Głęboki Off) , "My music song" Dj-a Remo w reżyserii Łukasza Tunikowskiego (Grupa13) , "Superstar" w reżyserii Kobasa Laksa i "Hi fi Superstar" w reżyserii Łukasza Tunikowskiego (Grupa13) zespołu Wet Fingers, "Grubassa" GTW w reżyserii Łukasza Tunikowskiego (Grupa13).
Od lat rozśmiesza widzów w programie "Wstawaj! Gramy!" nadawanym w porannym paśmie stacji Polsat. Lubi bezpośredni kontakt z publicznością, czego wynikiem jest tworzenie wraz z grupą przyjaciół "Kabaretu na Koniec Świata".

Do ostatnich produkcji  Sebastiana warto zaliczyć występ w "Dziewczynie z szafy" w reżyserii Bodo Koxa oraz "Bobrach" Huberta Gotkowskiego.

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Aktor (teatr)

Współpracuje
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade