Osoby filmu i teatru
Przemysław Sadowski

Przemysław Sadowski Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Data urodzenia: 1975-03-18

Opis

Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi z 1999 roku. Występował na deskach między innymi Teatru im. Jaracza w Łodzi (zagrał m.in. Elfa w „Śnie nocy letniej” W. Shakespeare’a w reż. W. Zawodzińskiego i Bosmana w „Burzy” W. Shakespeare’a w reż. Z. Brzozy) i Teatru Polskiego w Szczecinie (grał Poetę w „Weselu” S. Wyspiańskiego w reż. J. Józefowicza). Grał także na scenach stołecznych: Teatru „Scena Prezentacje” (m.in. Jasona w „Japes” S. Gray’a oraz Philippe’a w „W rodzinnym sosie” A. Jaoui i J.-P. Bacri w reż. R. Szejda), Teatru Nowego Praga (Tony’ego w „Przyjęciu” M. Leigh w reż. K. Zaleskiego), Teatru na Woli (Hrabiego Kentu w „Królu Learze” W. Shakespeare’a w reż. A. Konczałowskiego) oraz Teatru Komedia (Garry’ego w „Lewych interesach” R. Hawdona w reż. J. Bończaka).

Ma na swoim koncie także role filmowe, między innymi w: „Pierwszym milionie” Waldemara Dzikiego, „Strefie ciszy” Krzysztofa Langa, „Polonaise” Nicole van Kilsdonk, „Siedmiu grzechach popcooltury” Adama Bortnowskiego i Domana Nowakowskiego, „Outlanders” Dominica Lees oraz „Drodze do raju” Gerwazego Reguły. Grał również w serialach telewizyjnych (m.in. w „Fali zbrodni”, „Bulionerach”, „Determinatorze” i „Londyńczykach”).

W Laboratorium Dramatu brał udział w czytaniu „Będzie żył...” Janusza Onufrowicza w reż. Anny Trojanowskiej, „Obcego Króla” Cyryla Cyberskiego w reż. Aldony Figury oraz „Ziny” Julii Holewińskiej w reż. Aldony Figury.

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Aktor (teatr)

Współpracuje
Polecamy
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade