Osoby filmu i teatru
Magdalena Tul

Magdalena Tul Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Gdańsk
  • Data urodzenia: 1980-04-29

Opis

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Ukończyła Edukację Artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na Akademii Bydgoskiej z tytułem magistra sztuki. Ma na swoim koncie udział w takich przedstawieniach jak "Metro", "Ukochany Kraj", "Niedziela na Głównym", "Wieczór cygański", "Wieczór Żydowski" w Teatrze Studio Buffo. Użycza również swojego głosu do oprawy muzycznej filmów rysunkowych. Zaśpiewała między innymi w drugiej części filmu " Nowe szaty króla" Walta Disneya. Od roku 2002, występuje w charakterze wokalistki, w popularnym teleturnieju muzycznym, "Jaka To Melodia".

Brała również udział w nagraniach programów: Show-time (Polsat) i "Taniec z Gwiazdami" (TVN). Współpracowała z takimi zespołami jak: Bajm, Vergin, Janowski Project, Kasa, Sycha oraz z orkiestrą Zygmunta Kukli - Kukla Band.

W roku 2001 powstał jej autorski projekt, w którym występuje pod pseudonimem Lady Tullo. Pseudonim ten pochodzi od rodowego, mającego włoskie korzenie, nazwiska artystki. W roku 2006 powstaje pierwsza płyta Lady Tullo, której producentami są Magdalena Tul i Piotr Marcin. W XI 2004 r. piosenka Lady Tullo została zakwalifikowana do finałowej dziesiątki polskiej preselekcji konkursu piosenki Eurowizji. Rok później, 10.06.2005r. pod tym samym pseudonimem zaprezentowała kolejny utwór "Idź Swoją Drogą" w koncercie Premiery 2005 w Opolu. Można ją było zobaczyć również podczas festiwalu Top Trendy 2005, w koncercie Eska Hit Squad, z artystą sceny hip-hopowej - Sychą. W listopadzie 2005 r. podczas międzynarodowego festiwalu Universtalent w Pradze, międzynarodowe jury, przyznało jej dwie główne nagrody: The Best Song oraz The Best Singer. W czerwcu 2006 r. Lady Tullo zakwalifikowała się do półfinału konkursu Top-Trendy. Kolejnym sukcesem okazał się międzynarodowy festiwal Unisong w USA, gdzie L.T. otrzymała III nagrodę w kategorii Performance (Artist & Song).

W TM ROMA śpiewała w chórkach w "Miss Saigon", "Grease", a obecnie w "Kotach".

Źródło: Teatr Roma

Zobacz również:
"Jestem" Magdaleny Tul jedzie na Eurowizję (posłuchaj)>>

Zobacz profil Magdalena Tul w dziale Muzyka.dlaStudenta.pl

Ścieżka kariery

Aktor (teatr)

Muzyka

Współpracuje
O nich się mówi
Konkurs Ziaja