Osoby filmu i teatru
Chris Pine

Chris Pine Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, Stany Zjednoczone
  • Data urodzenia: 1980-08-26

Opis

CHRIS PINE jest jednym z najbardziej zapracowanych aktorów młodego pokolenia. Największą popularność przyniosła mu rola w „Star Treku” JJ Abramsa z 2009 roku.

Najnowsze filmy z jego udziałem to „A więc wojna” z Reese Witherspoon i Tomem Hardym oraz „Small Town Saturday Night” Ryana Craiga.

Zagrał w takich filmach jak „Carriers” Alexa Pastora, „Wino na medal” Randalla Millera, „As w rękawie” Joe Carnahama, „Randki w ciemno” Jamesa Keacha.
    
Gra nie tylko w filmach, ale i w teatrze. Ostatnio występuje w „The Lieutenant of Inishmore” Martina McDonagha w Mark Taper Forum w Los Angeles. Zarówna sztuka, jak i jego występ, zbierają świetne recenzje.
    
W 2009 roku otrzymał nominację do Ovation Award za rolę w dramacie „Farragut North” wystawianym w Geffen Playhouse w Los Angeles.
    
Skończył University of California (studiował anglistykę), kształcił się w American Conservatory Theater i University of Leeds.
    
Jest synem aktorów – Gwynne Gilford i Roberta Pine’a. Jego babcia, Anne Gwynne, również była aktorką.

WYBRANA FILMOGRAFIA:
2009    Killing Pablo
2009     Carriers
2009    Star Trek
2008    Wino na medal (Bottle Shock)
2007    As w rękawie (Smokin' Aces)
2006    Całe szczęście (Just My Luck)
2006    Randki w ciemno (Blind Dating)
2004    Pamiętniki księżniczki 2: Królewskie zaręczyny (Princess Diaries 2: The Royal Engagement)

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Współpracuje
Polecamy
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade