Osoby filmu i teatru
Brendan Fraser

Brendan Fraser Życiorys, biografia, zdjęcia

Opis

płynnie przechodzi od ról w niezależnych filmach do występów w tętniących akcją mega hitach i w dalszym ciągu otrzymuje znakomite recenzje za swoje różnorodne, natchnione popisy aktorskie, jak i dobre oko w wyborze prowokujących do myślenia produkcji.

Letni box office w roku 2008 był niewiarygodny dla Frasera. Podróż do wnętrza Ziemi, której był również producentem wykonawczym, zarobiła ponad sto mln USD w USA (blisko 150 000 widzów w Polsce), a Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka – ponad 400 mln USD na świecie (w Polsce film ten zobaczyło 435 000 widzów).

Fraser wystąpił w niektórych z najgłośniejszych niezależnych produkcji ostatniej dekady, w tym w nagrodzonym Oscarem® za najlepszy film Mieście gniewu w reżyserii Paula Haggisa, Spokojnym Amerykaninie Phillipa Noyce’a, opartym na thrillerze Grahama Greene'a z 1955 roku pod tym samym tytułem, i w Bogach i potworach Billa Condona, u boku Sir Iana McKellena i Lynn Redgrave.

Inne filmy z jego udziałem to m. in. przebój George prosto z drzewa, Looney Tunes: Znowu w akcji, Zakręcony Harolda Ramisa, Małpiszon Henry’ego Selicka oraz Atomowy amant i Dudley Doskonały Hugha Wilsona.


Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Współpracuje
Polecamy
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade