Osoby filmu i teatru
Toni Colette

Toni Colette Życiorys, biografia, zdjęcia

Opis

TONI COLETTE to jedna z najpopularniejszych australijskich aktorek, zdobywczyni nagrody Emmy i Złotego Globu, która zdobyła popularność rolą w "Weselu Muriel" P.J'a Hogana. Na swoim koncie ma wiele zróżnicowanych ról, którymi udowadnia swoją wszechstronność i talent.
    
W ostatnich latach można było ją oglądać w serialu „Wszystkie wcielenia Tary” produkowanym przez stację Showtime.
    
Występuje zarówno w produkcjach wysoko-budżetowych jak i niezależnych. Można było ją oglądać m.in. w „Japońskiej historii”, za którą zebrała świetne recenzje od krytyków i statuetkę Australian Academy Award.
    
Popularność w Stanach przyniosła jej rola w „Szóstym zmyśle”. Zagrała matkę samotnie wychowującą chłopca o paranormalnych zdolnościach. Nominowano ją za to do Oscara.
    
Kształciła się w prestiżowym australijskim National Institute od Dramatic Art. Jest nie tylko aktorką filmową, ale i teatralną – miała okazję zaprezentować swój talent na Broadwayu.

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Współpracuje
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade