Osoby filmu i teatru
Selena Gomez

Selena Gomez Życiorys, biografia, zdjęcia

 • Miejsce urodzenia: Grand Prairie, Teksas, USA
 • Data urodzenia: 1992-07-22

Opis

Selena Gomez urodziła się 22 lipca 1992 roku w Teksasie. Swoją wyjątkową i nietypową urodę zawdzięcza rodzicom, ponieważ matka piosenkarki ma korzenie włoskie, a jej ojciec z pochodzenia jest meksykaninem. Imię otrzymała po jednej z największych wokalistek muzyki tejano na świecie. Zainteresowanie zawodem aktorki Selena zyskała oglądając, jak jej mama przygotowuje się do spektakli (jest ona artystką teatralną). W 2010 roku aktorka ukończyła szkołę średnią poprzez nauczanie domowe. 

Początki w Disney Channel:

Swoją karierę rozpoczęła w wieku 7 lat, lecz przez Disney Channel została odkryta dopiero w 2004 roku. Zaczynała od występów gościnnych w serialach takich jak „Nie ma to jak hotel”, czy „Hannah Montana”. W 2007 roku została wytypowana do jednej z głównych ról w produkcji „Czarodzieje z Waverly Place”, w której zagrała Alex Russo. Jest to także moment, w którym zaczęła zdobywać sławę i stawać się osobą rozpoznawalną. Wystąpiła również w filmach produkcji Disney’a „Kopciuszek: Roztańczona historia” i „Program ochrony księżniczek”. Największy sukces odniosło jednak dzieło „Czarodzieje z Waverly Place: Film”, które zdobyło statuetkę Emmy w kategorii wyróżniający się film dla dzieci. 

Kariera na wielkim ekranie:

Na kinowym ekranie Selena pojawiła się po raz pierwszy w 2010 roku, przy okazji jej pierwszego filmu, „Ramona i Beezus”. Następnie w produkcji pt. „Monte Carlo” zagrała główną rolę, wcielając się w postać Grace. Aktorka gościnnie zjawiła się także na planie filmu „Muppety” oraz trafiła do obsady animacji „Hotel Transylwania”. W 2013 roku swój talent aktorski zaprezentowała w produkcji „Spring Breakers”, a niedługo później w „Behaving Badly”, „Wyścigu po życie” oraz, tym razem rolą drugoplanową” w „Rudderless”. 

Muzyczne zacięcie:

Selena Gomez nie poprzestała wyłącznie na aktorstwie. Została współzałożycielką grupy muzycznej „Selena Gomez & the Scene”, we współpracy z którym wydała trzy albumy: „Kiss & Tell”, „A Year Without Rain” oraz „When The Sun Goes Down”. Zespół rozpadł się w 2013 roku i tak rozpoczęła się kariera solowa piosenkarki. Jak do tej pory nagrała dwie płyty, „Star Dance” i „Revival”, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem fanów. 

Artystka aktywnie zajmuje się także działalnością filantropijną. W 2008 roku otrzymała honorowy tytuł ambasadora dobrej woli UNICEF, zostając jednocześnie najmłodszą członkinią organizacji. 

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Zdjęcia

Spring Breakers (23)

Spring Breakers - polski plakat
Spring Breakers - Zdjęcie nr 2
Spring Breakers - Zdjęcie nr 3
Spring Breakers - Zdjęcie nr 4
Spring Breakers - Zdjęcie nr 5

Selena Gomez (13)

Selena Gomez - Zdjęcie nr 1
Selena Gomez - Zdjęcie nr 2
Selena Gomez - Zdjęcie nr 3
Selena Gomez - Zdjęcie nr 4
Selena Gomez - Zdjęcie nr 5
Współpracuje
Polecamy
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade