Osoby filmu i teatru
Olga Kurylenko

Olga Kurylenko Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Berdiańsk. Ukraina
  • Data urodzenia: 1979-11-14

Opis

Modelka i aktorka, przyszła na swiat 14 listopada 1979 roku na Ukrainie.Córka nauczycielki sztuki, wychowywała się w ubogiej, rozbitej rodzinie. Od kiedy skończyła siedem lat regularnie uczęszczała na zajęcia do szkoły muzycznej (klasa fortepianu), a w wieku trzynastu lat zaczeła także uczyć się baletu.

Jej kariera jako modelki zaczęła się gdy miała jedynie 13 lat i podczas wycieczki do Moskwy niespodziewanie zaczepił ją agent, proponująć pracę w agencji. Już trzy lata po tym wydarzeniu zamieszkała na stałe w Paryżu. W wieku osiemnastu klat mogła spochwalić się zdjęcia na okładkach największych swiatowych magazynów takich jak Elle czy Marie Claire czy Vogue.

Na szklanym ekranie pojawia się dopiero od 2005 roku, głownie w produkcjach francuskiech (od 2001 posiada obywatelstwo francuskie). Przełom przyszedł dopiero w roku 2006, kiedy wystąpiła w thrillerez "W skórze węża". Film ten pozwolił by rezyżerzy zauważayli tą urodziwaą dziewczynę. Rok pożniej zagrała u boku Timothy'ego Olyphanta  w produkcji "Hitmen". W tym samym roku pojawiła sdię także w kolejnej czeście kultowego filmu o Jamesie Bondzie - "007 Quantum of Solace". Rola ta przyniosła jej prawdziwą sławę.

FILMOGRAFIA:

2005:  L' Annulaire 
2006:  Le Porte-bonheur
2006:  Zakochany Paryż
2007:  Hitman
2008:  Max Payne 
2008:  007 Quantum of Solace  
2009:  Kirot 

 

 

Opracowała Magdalena Tyrka

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Zdjęcia

Olga Kurylenko (15)

Olga Kurylenko  - Zdjęcie nr 1
Olga Kurylenko  - Zdjęcie nr 2
Olga Kurylenko  - Zdjęcie nr 3
Olga Kurylenko  - Zdjęcie nr 4
Olga Kurylenko  - Zdjęcie nr 5
Współpracuje
Polecamy
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade