Osoby filmu i teatru
Małgorzata Buczkowska

Małgorzata Buczkowska Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Lublin
  • Data urodzenia: 1976-08-25

Opis

Małgorzata Buczkowska uważana jest za jedną z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Debiutowała w 1998 roku w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Cztrery lata pózniej została absolwentką krakowskiej PWST. Od 2004 roku jest związana z Teateem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Była dwukrotnie nominowana do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Jej debit filmowey przypada na rok 2002, kiedy to wystapiła w filmie "Chopin. Pragnienie miłości". Pierwsza poważna rola przyszła jednak pożniej, bo w 2007. Wówczas pojawiła się w "Odzie do radości". Po tym filmie przyszły kolejne role m. in w 2006 zagrała w ramach projektu "30 minut" w filmie "Kilka fotografii". Jeszcze w tym samym roku mogliśmy ją golądać w głośnym obrazie Michała Kwiecińskiego "Statyści".

Rok 2008 to kolejna nominacja do nagrody Cybulskiego, za  rolę w filmie "0_1_0" w reżyserii Piotra Łazarkiewicza. Zagrała tam kobietę na krawędzi, związaną z mężczyzną przykutnym do wózka inwalidzkiego i podejrzewającym ją o zdradę. Poza tym, jeszcze w tym samym roku  Buczkowska pojawiła się w produkcjai Jerzego Skolimowskiego "Cztery noce z Anną" oraz komedii romantycznej "To nie tak, jak myslisz kotku". W 2008 roku rozpoczłey się także przygotowania do dwoch innych filmów z jej udziałem: "Zero" P. Borowskiego oraz "Jestem twój" M.Grzegorzaka.

 Małgorzata Buczkowska znana jest również ze swoich ról serialowych. Wystąpiła m. in. w "Odwróconych", "Kryminalnych" oraz "Twarzą w twarz"

 

(opr. Magdalena Tyrka)

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Aktor (teatr)

Współpracuje
O nich się mówi