Osoby filmu i teatru
Joanna Liszowska

Joanna Liszowska Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Kraków
  • Data urodzenia: 1978-12-12

Opis

Aktorka.
Absolwentka PWST w Krakowie. Swoją karierę rozpoczęła w teatrze, jeszcze w trakcie studiów,  debiutując w roli Anny I w "Siedmiu grzechach głównych" na scenie Teatru Wielkiego - Operze Narodowej w Warszawie. Zyskała zainteresowanie, kiedy to w 2001 roku "wyśpiewała" III nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Zadebiutowała w 2002 roku, występując gościnnie w takich serialach, jak: "Kasia i Tomek" oraz "Na dobre i na złe". Momentem przełomowym dla Liszowskiej był rok 2005.

Występowała m.in.: w Operze Krakowskiej, w Teatrze Komedia w Warszawie, w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie.

W 2008 roku otrzymała "Wiktora 2007" w kategorii: Największe odkrycie telewizyjne.

Talent taneczny ujawniła podczas czwartej edycji "Tańca z Gwiazdami", gdzie zajęła piąte miejsce, a w programie "Jak oni śpiewają?" wywalczyła sobie Brylantowy Mikrofon. Jest laureatką Grand Prix na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku oraz otrzymała wyróżnienie na Festiwalu Interpretacji Piosenek Agnieszki Osieckiej w Sopocie.

Pojawiła się również w programie "Fort Boyard" oraz "Ranking Gwiazd".

Zagrała w: "Długi weekend", "Legenda", "Lawstorant", "Kto nigdy nie żył", "Sztuczki", "Miłość w przejściu podziemnym", "Nie kłam kochanie", "Zamiana", "Miodowe lata", "Na dobre i na złe", "M jak Miłość", "Szpital na perypetiach", "Psie serce", "Kasia i Tomek", "Defekt", "Daleko od noszy", "Rodzinka", "Kryminalni", "Czwarta władza", "Niania", "Hela w opałach", "U fryzjera", "Tylko miłość".
(oprac. Adrianna Pałka)

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Aktor (teatr)

Współpracuje
Polecamy
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade