Osoby filmu i teatru
Grzegorz Turnau

Grzegorz Turnau Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Kraków
  • Data urodzenia: 1967-07-31

Opis

Kompozytor, pianista, wokalista, poeta. Urodził się 31 lipca 1967 roku w Krakowie. Uczył się w szkole muzycznej w klasie fortepianu, później w V Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. W 1984 roku, jako siedemnastoletni licealista debiutował na XX Festiwalu Piosenki Studenckiej. Został laureatem I nagrody dzięki własnym kompozycjom do wierszy Szekspira, Baczyńskiego i Witkacego.
Po koncercie laureatów trafił do legendarnej Piwnicy Pod Baranami. W międzyczasie studiował filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale w 1990 roku zrezygnował ze studiów. Obecnie jest profesjonalnym, niezależnym, cenionym muzykiem, laureatem licznych nagród.
Grzegorz Turnau pracuje na wielu polach: nagrywa albumy solowe, bierze gościnny udział m.in. w takich przedsięwzięciach jak Nieszpory Ludźmierskie, Fuego; pisze muzykę na zamówienie, komponuje dla teatru, filmu, programów telewizyjnych; stworzył dużą formę muzyczną "Wiecznie zielone jest drzewo życia" - rzecz na pograniczu koncertu i teatralnego widowiska; wreszcie, gra koncerty ze stałym zespołem uznanych muzyków.

(filmweb.pl)

Ścieżka kariery

Muzyk (kino)

Muzyk (teatr)

Muzyka

Współpracuje
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade