Osoby filmu i teatru
Gabriel Fleszar

Gabriel Fleszar Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Złotoryja, Polska
  • Data urodzenia: 1979-09-27

Opis

Właściwie to jego pełne imię brzmi Gabriel Amadeusz Fleszar, polski muzyk, piosenkarz i aktor. Pochodzi z rodziny o silnych tradycjach artystycznych, zarówno muzycznych jak i plastycznych. Już w szkole podstawowej rozpoczął naukę gry na fortepianie oraz gitarze. Wówczas współtworzył szkolny zespól muzyczny.

W szkole średniej śpiewał w chórze Państwowego Liceum Muzycznego w Legnicy, zaś jego pierwszym zespołem był popowo - rockowy zespól VETO. Razem ze swoim znajomymi stworzył amatorską grupę teatralną 300 Chwil Do Deja Vu, która w swoim repertuarze miała m.in. spektakl "4/4", który został nagrodzony na Festiwalu Teatrów Amatorskich w Legnicy.

Dzięki wygranej Ogólnopolskiego Przesłuchania Wokalistów podpisał kilkuletni kontrakt z wytwórnią Universal. Nagrał trzy płyty studyjne: Niespokojny (1999), Niespokojny II (2001) oraz Pełnia (2003).

Swoje zdolności aktorskie pokazał raz, grając główną rolę w filmie Bogusława Lindy "Sezon na leszcza", w którym zagrała także Anna Przybylska. Jest to historia o tym jak niespodziewanie krzyżując się losy trójki bohaterów, zamieszanych w większym bądź mniejszym stopniu w napad na bank.


(opr. Magdalena Tyrka)

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Muzyka

Współpracuje
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade