Osoby filmu i teatru
Anna Mucha

Anna Mucha Życiorys, biografia, zdjęcia

 • Miejsce urodzenia: Warszawa, Polska
 • Data urodzenia: 1980-04-26

Opis

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych młodych twarzy polskiego filmu i telewizji. Urodziła się i wychowywała w Warszawie, tam tez skończyła Liceum Ogólnokształcące im. AS. Batorego, a potem podęła studia na Wydziale Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Na ekranie debiutowała bardzo szybko bo już w wieku 9 lat, rolą Sabinki, wychowanki Korczaka w filmie zatytułowanym po prostu "Korczak". Casting wygrała przez przypadek, bowiem przyszła tam jedynie by wspierać swojego kolegę. Od tamtej pory pojawiło się w kilku mniej bądź bardziej znaczących produkcjach jak np. "Kuchnia Polska" Jacka Bromskiego oraz "Sprawa kobiet" Janusza Zaorskiego. Prawdziwym przełom nastąpił w 1993 roku, kiedy to zagrała w filmie Steven Spielberga "Lista Schindlera". Od tej pory regularnie pojawiała się na kinowych ekranach. Zagrała m.in. w "Szczurze" Jana Łomnickiego, serialu "Bank nie z tej ziemi", "Matkach, żonach i kochankach". ponownie zagrała u Wajdy w filmie "Panna Nikt", w którym wcieliła się w dziewczynkę z bogatego domu, Kasię Bogdańską. Zagrała także w "Młodych Wilkach 1/2" Jarosława Żamojdy praz komedii Olafa Lubaszenko - "Chłopaki nie płaczą". W 2000 roku zagrała mniejszą role w "Życiu jako śmiertelnej chorobie przenoszoną drogą płciową" Zanussiego, pojawiła się także w jednym z odcinków "Na dobre i na złe". Od 2003 rok gra też jedną z głównych ról, Magdę Marszałek z popularnym serialu "M jak miłość".

Mucha ostatnimi czasy stała się też gwiazdą telewizyjną oraz radiową. Prze krótki czas pracowała w Radiu BIS oraz Radiostacji. Jest reporterką w programie Dzień Dobry TVN, wystąpiła w telewizyjnym show "Jak oni śpiewają", w którym zajęła piąte miejsce. Wielkim echem odbiło się jej pojawienie na 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który prowadziła razem z Maciejem Orłosiem. Jednak zarówno jej wygląd jak i skandaliczne wypowiedzi stały się powodem, dla którego odmówiono jej dalszego prowadzenia, a jej miejsce zajęła Tamara Arciuch. Takie wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy w historii tego festiwalu.  Za niedługo będziemy mogli ja zobaczyć w kolejnej edycji Tańca z Gwiazdami. Jej tanecznym partnerem będzie Rafał Maserak.

FILMOGRAFIA (wybrane):

 1990:   Korczak
 1990:   Femina
 1991:   Przeklęta Ameryka 
 1992:   Sprawa kobiet  
 1993:   Lista Schindlera 
 1994:   Szczur
 1996:   Panna Nikt 
 1997:   Młode Wilki 1/2
 2000:   Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową
 2000:   Chłopaki nie płaczą


(opr. Magdalena Tyrka)

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Reżyser (kino)

Aktor (teatr)

Zdjęcia

Anna Mucha w filmie "Och Karol 2" (8)

Anna Mucha w filmie "Och Karol 2" - Zdjęcie nr 1
Anna Mucha w filmie "Och Karol 2" - Zdjęcie nr 2
Anna Mucha w filmie "Och Karol 2" - Zdjęcie nr 3
Anna Mucha w filmie "Och Karol 2" - Zdjęcie nr 4
Anna Mucha w filmie "Och Karol 2" - Zdjęcie nr 5

Anna Mucha ambasadorką Reebok EasyTone (4)

Anna Mucha ambasadorką Reebok EasyTone - Zdjęcie nr 1
Anna Mucha ambasadorką Reebok EasyTone - Zdjęcie nr 2
Anna Mucha ambasadorką Reebok EasyTone - Zdjęcie nr 3
Anna Mucha ambasadorką Reebok EasyTone - Zdjęcie nr 4
Współpracuje
Polecamy
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade