Osoby filmu i teatru
Anna Guzik

Anna Guzik Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Bielsko - Biała
  • Data urodzenia: 1976-08-15

Opis

Urodziła się w 1976 roku w Bielsku-Białej, ale wychowała w Katowicach. W 1999 roku ukończyła wrocławską PWST. Zadebiutowała na scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej rolą Matty w sztuce "Czyż nie dobija się koni?". Otrzymała za nią, a także za kreację Marie w "Wieczorze kawalerskim" w reżyserii Zdzisława Wardejna, Laur Dembowskiego w 2000 roku.

W ciągu sześciu lat na scenie zagrała m.in. w "Iwonie, księżniczce Burgunda", "Zbrodni i karze", "Tramwaju zwanym pożądaniem", "Milczeniu", "Czarownicach z Salem" oraz "Czego nie widać". Za interpretację monologu Gruszy z "Braci Karamazow" zajęła II miejsce w poznańskim konkursie Verba Sacra.

Jej filmowym debiutem były "Krugerandy" Wojciecha Nowaka z 1999 roku. Drugim filmem kinowym aktorki było "Ciało" Andrzeja Saramonowicza i Tomasza Koneckiego z 2003 roku. W międzyczasie można ją było zobaczyć w serialach "Kasia i Tomek", "Król przedmieścia" i "Bao-bab, czyli zielono mi". Wkrótce potem rozpoczęła swoją przygodę z serialem "Na Wspólnej".

Rok 2006 przyniósł jej główną rolę w serialu "Hela w opałach", opartym na formacie amerykańskim - sitcomie "Grace w opałach". Pojawiła się w "Kryminalnych" i "Na dobre i na złe".

Jest brązową medalistką Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej.


 (oprac. Lucyna Rudek)


Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Aktor (teatr)

Współpracuje
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade