Osoby filmu i teatru
Anna Dereszowska

Anna Dereszowska Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Mikołów, Polska
  • Data urodzenia: 1981-01-07

Opis

Polska aktorka filmowa, serialowa i teatralna, znana także ze swojego talentu wokalnego. W 2003 roku skończyła warszawską Akademię Teatralną i od tego czasu związana jest z miejscowym Teatrem Dramatycznym, Poza tym współpracuje także ze Studiem Buffo oraz Teatrem Syrena.

Po raz pierwszy na deskach teatru pojawiła się jako Maria Antonina w 2002 roku w spektaklu "Rewizor" w reżyserii  Andrzeja Domalika, zaś przed kamerą debiutowała w telenoweli "klan", w którym będąc jeszcze na studiach. Poza nim, pojawiała się w epizodycznych rolach w innych znanych produkcjach telewizyjnych takich jak np."Kasia i Tomek","Buła i spóła","Samo życie" czy "Lokatorzy". Bardziej znaczące rola zagrała w "Złotopolskich" oraz "Tangu z aniołem". Jakby tego było mała, aktorka wystąpiła także w "Glinie", "Bożej podszewce. Części drugiej" czy też "Niani", a w 2006 roku znalazła się razem z Pawłem Małaszyńskim oraz Borysem Szycem w obsadzie "Tajemnic Twierdzy Szyfrów. Dereszowska także z upodobaniem grywa w kryminalno - sensacyjnych produkcjach jak np. "Twarzą w twarz" czy "odwróceni".

Na dużym ekranie mogliśmy oglądać ją w takich filmach jak "Testosteron", "Zróbmy sobie wnuka" czy kultowych "Lejdis" ( za swoją rolę w tym filmie nominowana była do Złotej Kaczki, nagrody czytelników magazyny FILM.

FILMOGRAFIA (wybrane):

2003:   Zróbmy sobie wnuka
2005:   Lokator
2007:   Testosteron
2007:   Świadek koronny
2008:   Lejdis
2009:   Nigdy nie mów nigdy
2010:   Randka w ciemno

DUBBING:

2007:   Zaczarowana
2007:   Złoty kompas
2007:   Happy wkręt 
2008:   Opowieści na dobranoc  
2008:   Cziłała z Beverly Hills    

 

(opr. Magdalena Tyrka)

fot. Ja Fryta/commons.wikimedia.org

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Aktor (teatr)

Muzyka

Współpracuje
Polecamy
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade