Osoby filmu i teatru
Anna Cieślak

Anna Cieślak Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Szczecin, Polska
  • Data urodzenia: 1980-09-17

Opis

Młoda, polska akotrka, któracieszy się coraz wiekszapopularnością wsórd polskiej publiki. Szkołę akotrka kończyala w krakowie w 2004 roku. Za swoją role w przedstawieniu dyplomowym otrzymała nagrodę Jury Młodzieżowego. Jeszcze w tmsamym rokupojawiła się w krótkometrażowej produkcji "Są takie świeżutkie dziewczęta oraz bardzo małą rólke w obrazie "Ono".

Po raz pierwszy na dużym ekranie pojawiła się już w następnym roku w filmie Władysława Pasikowskiego -"Glina", w którym zagrała córkę głównego bohatera. Sporą popularność przyniosła jej rola w popularnym serialu telewizyjnym "Egzamin z życia" - historii życia młodych ludzi, którzy właśnie wkraczają w świat dorosłości. W 205 roku swoją premierę miał kolejny film z jej udziałem - "Karol - człowiek, który został papieżem".
Aktorka nie zagrała w nim jednak znaczącej roli, bowiem wcieliła się jedynie w małą rolkę, żydowskiej koleżanki głównego bohatera. Prawdziwa znaczącą rola okazał się jej występ w 2005 roku w filmie Franko de Peny "Mam na imię Justine". Była to poruszająca historia dziewczyny, która oszukana przez swojego kochanka zostaje sprzedana i staje się prostytutką. Film, jako polsko -niemiecka produkcja nominowany był do Oscara. Film otrzymał także nagrodę Premio Eurimages na festiwalu filmowym w Sewilli,zaś sama aktorka została uhonorowana przez prezydenta Gdyni nagrodą na FPFFza debiut roku. Dwa lata później razem z Maciejem Zakościelnym oraz Małgorzatą Kożuchowska zagrała w komedii romantycznej "Dlaczego nie!".

FILMOGRAFIA:

 2004:   Są takie świeżuteńkie dziewczynki
 2004:   Ono
 2005:   Masz na imię Justine
 2005:   Karol - człowiek, który został papieżem
 2007:   Dlaczego nie!
 2008:   Jak żyć?
 2009:   Śluby panieńskie 
 2009:   Funio, Szefunio i reszta... czyli dzieciaki ratują świat
 2009:   Generał Nil 


(opr. Magdalena Tyrka)

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Aktor (teatr)

Współpracuje
Polecamy
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade