Osoby filmu i teatru
Agnieszka Dygant

Agnieszka Dygant Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Piaseczno
  • Data urodzenia: 1973-03-27

Opis

Agnieszka Dygant, polska aktorka znana jest w szczególności z ról w serialach, takich jak: „Na dobre i na złe", „Fala zbrodni" oraz niezwykle popularna „Niania". Aktorka jest absolwentką PWSFTviT w Łodzi, zaraz po uzyskaniu dyplomu zdobyła II nagrodę na XIX Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, wykonując piosenkę „Sing sing" autorstwa Agnieszki Osieckiej. 

Chociaż Agnieszka Dygant zawsze marzyła o karierze na deskach teatru, nie dostała angażu ani w Teatrze Rozmaitości, ani w Teatrze Powszechnym. Jej warsztat aktorski początkowo można było tylko docenić w polskich produkcjach, wystąpiła bowiem w m. in. „Patrzę na Ciebie Marysiu" Łukasza Barczyka, „Tygodniu z życia mężczyzny" Jerzego Stuhra i „Egoistach" Mariusza Trelińskiego.

Jej popularność wzrosła niebagatelnie odkąd pojawiła się w serialu „Na dobre i na złe", wcielając się w postać roztrzepanej salowej Mariolki. Nieprzerwanie w tej produkcji gra już od 2001 roku. Kolejnym sukcesem była postać Niani Frani w serialu „Niania", który od kilku sezonów bije rekordy oglądalności. W latach 2006 i 2008 Agnieszka Dygant zdobyła „Telekamerę" dla Najpopularniejszej Aktorki.

Agnieszka Dygant znana jest również z roli Agaty w filmie „Tylko mnie kochaj", w którym wystąpiła m. in. przy boku Agnieszki Grochowskiej, Macieja Zakościelnego oraz Jana Frycza. Aktorka gościnnie wystąpiła również w „Wiedźminie" w 2002 roku oraz w jubileuszowym odcinku „Na wspólnej" w 2008 roku.

Opracowała Urszula Rybicka

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Współpracuje
Polecamy
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade