Osoby filmu i teatru
Agata Kucińska

Agata Kucińska Życiorys, biografia, zdjęcia

Opis

Absolwentka PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie - Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu. Dyplom obroniła w 2005 r. Zaraz po studiach podjęła pracę jednocześnie w macierzystej szkole teatralnej, gdzie obecnie pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego oraz we Wrocławskim Teatrze Lalek jako aktorka.

Od 2002 r. współpracuje z wrocławskim niezależnym teatrem Ad Spectatores, w którym wzięła udział w ponad 20 premierach, a także zrealizowała dwa autorskie monodramy lalkowe - „Sny” i „ Żywoty świętych osiedlowych”.
Wyreżyserowała spektakle w wielu teatrach w Polsce, m.in. Teatrze Animacji w Jeleniej Górze, Wrocławskim Teatrze Lalek, Teatrze Baj w Warszawie i Opolskim Teatrze Lalek. Współtworzyła przedstawienia z udziałem lalek w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz Teatrze Powszechnym w Warszawie.

[opis: Wrocławski Teatr Lalek]

fot. Krzysztof Zatycki

Ścieżka kariery

Aktor (teatr)

Reżyser (teatr)

Scenograf (teatr)

Współpracuje
Polecamy
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade