Osoby filmu i teatru
Adam Brody

Adam Brody Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: San Diego, Kalifornia, USA
  • Data urodzenia: 1979-12-15

Opis

Syn prawnika i artystki grafiki, urodził się i wychował w San Diego, tam też ukończył Scripps Ranch High School. Kiedy edukacja w szkole średniej dobiegła końca, postanowił ją kontynuować w MiraCosta College w Oceanside w Kalifornii. Nie zagrzał w niej jednak za długo miejsca, postanowił bowiem zatrudnić prywatnego nauczyciela aktorstwa i poszukać pracy w zawodzie. Jego przygoda z Hollywood zaczęła się w 1999 roku, ale debiutował już w 1995 roku w komedii telewizyjnej "Now What". Dzięki coraz liczniejszym rolom w serialach ("Szał na Amandę", "Once and Again") w szybkim czasie stał się rozpoznawalny. Jednak dopiero dzięki roli Barrego Williamsa w serialu "Grunt to rodzinka - Gdy gasną światła na planie" Brody został dostrzeżony i okrzyknięty nowym idolem nastolatek. Nowy wizerunek pozwolił mu zdobyć rolę w serialu produkcji MTV "Undressed", a w nieco późniejszym czasie w nagrodzonym nagrodą Emmy, kultowym serialu "Kochane kłopoty".

Na dużym ekranie debiutował w 2001, w znanej komedii młodzieżowej "American Pie 2", w tym samym roku mogliśmy go także oglądać w "Tajemnicach Smallville", następnym serialu cieszącym się ogromną popularnością. Inne filmy, w których zagrał to m. in. "The Ring" (2002) oraz "Zdaniem Spencera" (2001). Od tego czasu coraz częściej grywał w serialach (np. "Życie na fali").

Przełom nastąpił w 2005 roku, w którym to Brody wystąpił w dwóch wysokobudżetowych produkcjach. Zagrał u boku Brada Pitta oraz Angeliny Jolie w "Mr. and Mrs. Smith", oraz w filmie "Dziękujemy za planie" gdzie wystąpił wraz z Katie Holmes oraz Aaronem Eckhartem. Ostatnim filmem w jakim mogliśmy zobaczyć Adama jest "W świeci kobiet".

W 2003 roku udało mu się sfinalizować swój autorski projekt, a mianowicie komedię "Home Security". Zagrał w niej nie tylko główną rolę, ale także napisał do niej scenariusz oraz wyprodukował. Brody zapowiada, że to nie jego ostatni projekt, bowiem tworzenie filmów jest równie ciekawe co granie w nich.

 

(opr. Magdalena Tyrka)

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Współpracuje
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade