Osoby filmu i teatru
Abel Korzeniowski

Abel Korzeniowski Życiorys, biografia, zdjęcia

  • Miejsce urodzenia: Kraków
  • Data urodzenia: 1972-07-18

Opis

Polski muzyk, kompozytor filmowy i teatralny.
W 1993 roku zadebiutował na I Forum Młodych Kompozytorów w Krakowie. W 1996 roku został absolwentem Wydziału Instrumentalnego w klasie wiolonczeli, a cztery lata później - Katedry Kompozycji w klasie Krzysztofa Pendereckiego, na Akademii Muzycznej w Krakowie. W roku 1998 został laureatem Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Krakowa w dziedzinie kompozycji.

W latach 1999 - 2001 był asystentem  na wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki przy Katedrze Kompozycji Akademii Muzycznej.

Jest autorem muzyki do wielu sztuk teatralnych i filmów. Jego utorwy wykonywane były podczas najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce, Niemczech, Słowacji, Mołdawii, na Ukrainie i Białorusi.

Laureat m.in. "Ludwika" - nagrody krakowskich krytyków za najlepszą muzykę oryginalną do spektaklu "Kafka"oraz "Lwów Gdańskich" (Nagroda Indywidualna za muzyke do filmu "Duże zwierzę" na XXV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni).

Skomponował muzykę do serialu "Prawdziwe psy" oraz do filmów "Metropolis", "Duże zwierzę", "Rozwój", "Człowiek, którego nie ma", "Anioł w Krakowie", "Prawdziwe psy - Krzysiek i Sławek", "Pogoda na jutro", "Kurc", "Połowiczny rozpad Timofieja Bierezina", "Terra 3D", " Single Man, A", "Gwiazda Kopernika", "Tickling Leo".

(oprac. Adrianna Pałka)

Ścieżka kariery

Muzyk (kino)

Muzyk (teatr)

Współpracuje
O nich się mówi
Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade