Inne
Siła, gwałtowność i ekstaza - SZUKAJĄC SIEBIE

Siła, gwałtowność i ekstaza - SZUKAJĄC SIEBIE

  • 2017-05-20, , godzina 19:00
  • Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, ul. 1 Maja 91B

Opis

20 maja w Domu Kultury w Rybniku odbędzie się spektakl taneczny "Szukając siebie". Jest to premierowy spektakl Formacji Tanecznej BISS w reżyserii i choreografii Roksany Kołodziejczyk. Część choreografii przygotował również sam zespół.

Formacja Taneczna Biss swoją działalność w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach rozpoczęła w lipcu 2014 roku. Dzięki licznym sukcesom tanecznym, zdobywanym na turniejach tańca rangi powiatowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej, do zespołu zaczęły zgłaszać się nowe osoby pragnące rozpocząć swoją taneczną przygodę. I tak od września 2015 rozpoczęła działalność również Formacja Taneczna Biss Mini.

Do niedawna członkowie obydwu zespołów zajmowali się głównie tańcem turniejowym. Obecnie jednak młodzi tancerze przede wszystkim angażują się w tworzenie spektakli tanecznych. A wszystko to za sprawą ubiegłorocznego Listopadowego Wieczoru Sztuk, podczas którego zaprezentowali wiązankę kilku etiud tanecznych tworzących mini spektakl, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i uznaniem publiczności. Liczne gratulacje i płynące zewsząd słowa uznania skłoniły zespół do pracy nad nowym projektem.

Mapa

Ostatnio czytane
3 Dni Jungowskie - Człowiek w poszukiwaniu sensu
3 Dni Jungowskie - Człowiek w poszukiwaniu sensu Zabrze

„Gerry” Gusa Van Santa, „Wilbur chce się zabić” Lone Scherfig, „Do ciebie, człowieku” Roy’a Anderssona to dzieła, które stawiają pytania o celowość egzystencji.

Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k