Osoby filmu i teatru
Jessica Alba

Jessica Alba

  • Miejsce urodzenia: Pamona (Kalifornia, USA)
  • Data urodzenia: 1981-04-28

Zdjęcia, kadry z filmu

Jessica Alba (31)

Jessica Alba  - Zdjęcie nr 1
Jessica Alba  - Zdjęcie nr 2
Jessica Alba  - Zdjęcie nr 3
Jessica Alba  - Zdjęcie nr 4
Jessica Alba  - Zdjęcie nr 5

Opis

Jessica Alba urodziła się w Pomonie w Kalifornii. Jej rodzice to z pochodzenia Meksykanin, mieszkający od zawsze w Kalifornii, Mark Alba i Catherine Jensen, która ma francuskie i duńskie korzenie. Dziadek Alby od strony matki był żołnierzem Marines przez trzydzieści lat, stacjonował na Pacyfiku. Jessica dorastała w rodzinie wojskowych, razem ze swoim bratem Joshem, który podobnie jak siostra jest aktorem. Joshua wystąpił u boku siostry w ostatnim odcinku pierwszej serii Cienia anioła.

W dzieciństwie Jessica była bardzo chorowita, chorowała na niedodmę i cztery-pięć razy w roku na zapalenie płuc. Miała wycinany wyrostek robaczkowy i torbiel na migdałku. Przez swoje częste choroby rodzice izolowali Albę od rówieśników. W szpitalu spędziła większość czasu swojego dzieciństwa.

Przed przeprowadzką, Alba chorowała na nerwicę natręctw.

Jej zainteresowanie aktorstwem zaczęło się w wieku pięciu lat. W wieku dwunastu lat zagrała pierwszy raz w przedstawieniu szkolnym, a po dziewięciu miesiącach Alba miała już swojego agenta.

Zadebiutowała w komedii Obóz marzeń. W 1996 uczęszczała na zajęcia w Atlantic Theatre Company w Nowym Jorku i uczyła się u założyciela teatru, aktora Williama H. Macy'ego i dramaturga Davida Mameta.

W 1998 zagrała epizody w serialach Brooklyn South, Beverly Hills 90210 i Statek miłości.

(opis: wikipedia.org)

Ścieżka kariery

Aktor (kino)

Współpracuje
O nich się mówi