Wybierz miasto
Kultura Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Paul W.S. Anderson

Paul W.S. Anderson

Paul W.S. Anderson
Data urodzenia: 1965-03-04 Miejsce urodzenia: Wielka Brytania, Newcastle

Reżyser i scenarzysta o międzynarodowej reputacji twórcy napakowanych akcją thrillerów. Jego filmy zarobiły na całym świecie łącznie 1.1 miliarda dolarów, a niewielu reżyserów filmowych może pochwalić się takim wynikiem.

Zapoczątkował cztery popularne serie filmowe, podejmował się różnej tematyki, od klasycznej literatury i science fiction po adaptacje gier komputerowych. Zaczynał w 1994 roku niskobudżetowym „Shopping” – film został zakazany w wielu brytyjskich kinach, ale wyrobił Andersonowi reputację twórcy nie bojącego się wysokooktanowej akcji. W 1995 roku rozpoczął swoją przygodę z Hollywood – „Mortal Kombat” stał się pierwszą udaną adaptacją gry komputerowej.

Jego kolejne filmy to „Ukryty wymiar”, „Galaktyczny wojownik” oraz „Resident Evil”. W 2004 roku ponownie potwierdził swoją finansową skuteczność, kręcąc „Obcy kontra Predator”, który stał się najlepiej zarabiającym filmem z kultowej serii. W 2008 roku powstał „Wyścig śmierci”, remake klasyka z 1975 roku, przynosząc Andersonowi kolejnych fanów

 
BLOK PROMOWANY
Weź udział w konkursie i poznaj moc jagód acai!Przetestuj nowe kosmetyki Ziaja polecane w pielęgnacji współcześnie wrażliwej skóry.

Premiery

Krąg

Reżyser: James Ponsoldt
Gatunek: Sci-Fi
Produkcja: USA/Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zapowiedzi

Lady M.

Reżyser: William Oldroyd
Gatunek: Dramat
Produkcja: Wielka Brytania
W kinach od: 30-06-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama