Wybierz miasto
Kultura Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Jessica Alba

Jessica Alba

Jessica Alba
Data urodzenia: 1981-04-28 Miejsce urodzenia: Pamona (Kalifornia, USA)

Jessica Alba urodziła się w Pomonie w Kalifornii. Jej rodzice to z pochodzenia Meksykanin, mieszkający od zawsze w Kalifornii, Mark Alba i Catherine Jensen, która ma francuskie i duńskie korzenie. Dziadek Alby od strony matki był żołnierzem Marines przez trzydzieści lat, stacjonował na Pacyfiku. Jessica dorastała w rodzinie wojskowych, razem ze swoim bratem Joshem, który podobnie jak siostra jest aktorem. Joshua wystąpił u boku siostry w ostatnim odcinku pierwszej serii Cienia anioła.

W dzieciństwie Jessica była bardzo chorowita, chorowała na niedodmę i cztery-pięć razy w roku na zapalenie płuc. Miała wycinany wyrostek robaczkowy i torbiel na migdałku. Przez swoje częste choroby rodzice izolowali Albę od rówieśników. W szpitalu spędziła większość czasu swojego dzieciństwa.

Przed przeprowadzką, Alba chorowała na nerwicę natręctw.

Jej zainteresowanie aktorstwem zaczęło się w wieku pięciu lat. W wieku dwunastu lat zagrała pierwszy raz w przedstawieniu szkolnym, a po dziewięciu miesiącach Alba miała już swojego agenta.

Zadebiutowała w komedii Obóz marzeń. W 1996 uczęszczała na zajęcia w Atlantic Theatre Company w Nowym Jorku i uczyła się u założyciela teatru, aktora Williama H. Macy'ego i dramaturga Davida Mameta.

W 1998 zagrała epizody w serialach Brooklyn South, Beverly Hills 90210 i Statek miłości.

(opis: wikipedia.org)

GALERIA ZDJĘĆ: Jessica Alba (31)
 
BLOK PROMOWANY
Weź udział w konkursie i poznaj moc jagód acai!Przetestuj nowe kosmetyki Ziaja polecane w pielęgnacji współcześnie wrażliwej skóry.

Premiery

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Reżyser: Joachim Roenning, Espen Sandberg
Gatunek: Przygodowy
Produkcja: USA

Zapowiedzi

Ponad wszystko

Reżyser: Stella Meghie
Gatunek: Melodramat
Produkcja: USA
W kinach od: 09-06-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama