Wybierz miasto
Kultura Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Damian Aleksander

Damian Aleksander

Damian Aleksander
Miejsce urodzenia: Żagań
Wokalista i aktor musicalowy, gwiazdor Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie.
Wykształcenie zdobył w Państwowym Policealnym Studium Wokalno - Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Jeszcze w czasie nauki zagrał dwie główne role w musicalu "Księga Dżungli". W teatrze zadebiutował w lutym 1997 roku rolą Che w musicalu  "Evita", a na ekranie - rolą Kuby w "Zostać Miss". Od 2000 roku występuje w teatrze muzycznym Roma. Trzy lata później rozpoczął współpracę z twórcami serialu "Klan". Gra tam Rocha.

W 2003 roku postanowił spróbować swoich sił jako wokalista i wziął udział w eliminacjach do programu "Idol". Pięć lat później wystąpił w reklamie telefonii komórkowej Mobilking.

Zagrał w takich produkcjach, jak" "Toaleta nieczynna", "Klan", "Lokatorzy", "Zostać miss", "Kasia i Tomek", "Kryminalni" oraz "Faceci do wzięcia".

Głosu użyczył do: "Batman - 20 lat później", "Pokemon 3", "Barbie jako Księżniczka i Żebraczka", "Zaczarowana", "Shrek Trzeci".
(oprac. Adrianna Pałka)

Fot. wikipedia.org
 
BLOK PROMOWANY
Weź udział w konkursie i poznaj moc jagód acai!Przetestuj nowe kosmetyki Ziaja polecane w pielęgnacji współcześnie wrażliwej skóry.

Zapowiedzi

Mroczna wieża

Reżyser: Nikolaj Arcel
Gatunek: Fantasy
Produkcja: USA
W kinach od: 11-08-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama